لازم نیست از مشکلات جامعه یا جهان چیزی بگویم، زیرا همه از آن آگاه هستیم. ولی چه کسانی مسئول چاره اندیشی برای حل این مشکلات هستند.

شاید اولین پاسخی که به ذهن هر انسانی می رسد این باشد که دولتها مسئول هستند. ولی این پاسخ درست نیست، زیرا دولتها خود بخشی از مشکلات موجود به حساب می آیند.

عده ای در پاسخ مردم را مسئول میدانند. ولی این پاسخ هم درست نیست. زیرا مردمی که هر روز با انبوهی از مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم میکنند، چگونه میتوانند برای حل مشکلات جامعه یا حتی جهان چاره اندیشی کنند.

ممکن بگویید ثروتمندان مسئول حل مشکلات جامعه هستند، زیرا آنها از امکانات لازم برخوردارند و مشکلات به مراتب کمتری نسبت به اقشار ضعیف جامعه دارند.

ولی این پاسخ هم صحیح نیست. زیرا ثروتمندان مشکلات جامعه را مشکلات خودشان نمی دانند. از نظر آنها مشکلات اجتماعی مربوط به اقشار ضعیف جامعه است و آنها باید خودشان مشکلاتشان را برطرف کنند.

پس بر اساس توضیحات ذکر شده چه کسی مسئول است. پاسخ بسیار ساده است. مسئولیت تنها بر عهده کسانی است که در خود احساس مسئولیت میکنند.

اگر هر روز و هر لحظه از خودتان سوال می پرسید که چه راه حلی برای مشکلات جامعه وجود دارد، پس شما یک انسان مسئولیت پذیر هستید، ولی هنوز به اندازه کافی آگاه نشده اید.

زیرا اگر آگاه شده بودید، دست روی دست نمی گذاشتید و در راه خدمت به انسانهایی که در گرداب مشکلات اجتماعی و حتی جهانی گرفتار شده اند یک اقدام شایسته انجام میدادید.

ممکن است بگویید من خودم درگیر مشکلات فراوانی هستم، چگونه میتوانم برای دیگران چاره اندیشی کنم. اشتباه بزرگ ما همین جاست. به یک مثال واقعی توجه فرمایید.

در یک روز پر ترافیک از یک جاده باریک و دوطرفه عبور میکردم. هر کس تلاش میکرد زودتر از دیگران از آن ترافیک خسته کننده فرار کند و این باعث گره خوردن بیشتر آن شده بود.

من با خود اندیشیدم چگونه می توانم به تنهایی شرایط را بهبود دهم در حالی که میدانستم هیچکس با من همکاری نخواهد کرد.

در مسیر متوجه شدم بخشی از آن بسیار باریک است و تنها امکان عبور یک خودرو از آن وجود دارد. گره اصلی دقیقا در همین نقطه بود. ذهن من سریعا یک راه حل پیشنهاد کرد.

کافی است چند دقیقه به خودروهای مقابل اجازه دهم از این تنگه عبور کنند تا گره ایجاد شده به سرعت باز شود.

این کار را انجام دادم و خودروهای پشت سرم را نیز مجبور به توقف کردم، به این ترتیب خودروهای مقابل به سرعت از تنگه عبور کردند. این کار فقط یک دقیقه طول کشید و ترافیک باز شد.

این تصور که هر یک از ما به تنهایی نمی توانم در حل مشکلات جامعه موثر باشیم یک تصور غلط است. تنها کافی است بخشی از جامعه هر چند کوچک مسئولیت پذیر و آگاه باشند، مطمئن باشید مشکلات جامعه حل و فصل میشود.

البته افراد مسئولیت پذیر کم نیستند ولی مشکل از آگاهی است. مشکلات جامعه حل نشده زیرا انسانهای مسئولیت پذیر هنوز یک راه حل عملی برای حل مشکلات جامعه پیدا نکرده اند.

ولی این مقاله یک راه حل عملی به شما ارائه می کند، البته اگر خود را یک انسان مسئولیت پذیر میدانید. اگر تا اینجا خواندن این مقاله را ترک نکرده اید شایسته است یک خبر خوب از من بشنوید.

اولویت ما حل مشکلات انسانهای مسئولیت پذیر است.

در حقیقت ما در ابتدا اقدام به خدمت رسانی به انسانهای مسئولیت پذیر خواهیم کرد و البته  همکاری با چنین افرادی کار چندان دشواری نیست. پس از آن تصمیم خواهیم گرفت با انسانهای منفعت طلب چگونه برخورد کنیم.

راه حل ایجاد یک ایستم است. به یک مثال ساده توجه فرمایید. اگر شما نمیتوانید در یک منطقه بد آب و هوا کشاورزی کنید، پس باید گلخانه ایجاد کنید. گلخانه یک ایستم است.

جامعه ما یک ایستم اقتصادی بد آب و هوا است. قطعا ما نمیتوانیم شرایط این ایستم بزرگ را تغییر دهیم. ولی در مقابل میتوانیم یک ایستم محافظت شده اقتصادی ایجاد کنیم.

این ایستم یک شبکه همکاری میان کسب و کارهایی است که صاحبان آن انسانهای مسئولیت پذیری و درستکاری هستند. این ایستم اقتصادی منافع بیشماری برای اعضای خود به ارمغان می آورد.

این مقاله از طرف ایستم Caaa برای شما آماده شده است. از شما دعوت میکنم با مطالعه و بررسی منابع درج شده در لینک زیر اطلاعات لازم برای پیوستن به این ایستم  را به دست آورید.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : مشکلات ,جامعه ,مسئولیت ,ایستم ,پذیر ,مسئول ,مشکلات جامعه ,مسئولیت پذیر ,انسانهای مسئولیت ,چاره اندیشی ,ایستم اقتصادی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کتابخانه عمومی دکتر مهین حصیبی 9 تیپ شخصیتی اینیاگرام خرید Apple ID آمریکایی دائمی با مشخصات و ایمیل دلخواه فقط ١٠ هزار تومان وب سایت چاپی پلات لمینت دکوراسیون داخلی منبع دانلود فیلم Danny فرمالین دارو و درمان